کاهش اضطراب دانشجویان با استفاده برنامه ریزی شده لیمو

تعیین سطح اضطراب دانش آموزان قبل از هر آزمون و انجام اقدامات کاهش اضطراب برای موفقیت دانش آموزان در آزمون ها و رقابت هر دانش آموز در شرایط مساوی ضروری است.

رایحه درمانی می تواند برای سلامت و آموزش دانشجویان مفید باشد و ممکن است با اثرات فیزیولوژیکی مثبت مرتبط باشد. همچنین نشان داده شده است که رایحه درمانی گزینه ای برای کاهش اضطراب امتحان در دانش آموزان است.

جیوه، (قدیمی‌تر: ژیوه)یا سیماب نام یک عنصر شیمیایی با نماد Hg و عدد اتمی ۸۰ است. جیوه در زبان فارسی به معنی زنده است و نام آن در برخی زبان‌های دیگر نیز نقرهٔ زنده معنی می‌دهد. واژه سیماب، از سیم به معنی نقره و آب تشکیل شده‌است.

در یک مرور سیستماتیک با بررسی تأثیر رایحه درمانی بر اضطراب، اسانس های مورد استفاده در رایحه درمانی (اسطوخودوس، گل رز، ترنج) مورد بررسی قرار گرفتند. اثرات مثبتی در کاهش اضطراب دارد

این مطالعه به منظور بررسی تأثیر اسانس لیمو طبع لیمو شیرین بر کاهش اضطراب امتحان در دانشجویان سال اول یک بخش پرستاری در ترکیه انجام شد.

لیمو

در مطالعات قبلی در ترکیه، روغن اسطوخودوس برای کاهش اضطراب امتحان استفاده شده است. در حالی که مطالعات در مورد نقش رایحه درمانی در کاهش اضطراب امتحان وجود دارد، آنهایی که اثرات اسانس لیمو را بر اضطراب امتحان ارزیابی می کنند بسیار محدود هستند.

پوشیدن لباس کردی دخترانه یکی از رسوم بسیار زیبای اقوام کرد است. با توجه به اینکه لباس کردی زنانه از پارچه‌های متنوعی از جمله تور، حریر، ساتن، مخمل و دیگر پارچه‌های سنگ دوزی شده و نگین دار تهیه می‌شود، این لباس را می‌توان در موقعیت‌های مختلف رسمی و غیر رسمی پوشید.

در این مطالعه تأثیر یک کاربرد متفاوت رایحه درمانی بر کاهش اضطراب امتحان با استفاده از اسانس لیمو مورد بررسی قرار گرفت.

هدف ارائه یک برنامه کاربردی جایگزین رایحه درمانی برای دانش آموزان و مربیان برای کاهش اضطراب امتحان از طریق نتایج به دست آمده در مطالعه است.

شما می توانید با فرستادن یک متن تشکر در ارتباط با مقاله نویسندگان این مقاله را شادمان نمایید با تشکر.

 • منابع:
  1. Effectiveness of lemon essential oil in reducing test anxiety in nursing students
 • تبلیغات: 
  1. این ترفندها رو برای رسیدن به ثروت آفرینی بکار بگیرید
  2. رونمایی از کفش ورزشی که قابلیت پرش دارد!
  3. پنج گونه اهلی فلفل دلمه ای و نگهداری پس از برداشت
  4. پیرترین مورچه زنده دنیا کشف شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.