چرم کوبی داشبورد به همراه جنگده ای در آسمان مشاهده شد

پوست گاو از دو لایه یکپارچه کوریم و چرم کوبی داشبورد ساخته شده است. فیبرهای کلاژن در کوریوم پوست نازک تر و انعطاف پذیرتر هستند. همانطور که به سمت بافت خارجی پوست حرکت می کنید، ضخیم تر و محکم تر می شود، جایی که الیاف متراکم تر و محکم تر می شوند.

لایه کوریم با افزایش سن حیوان نیز ضخیم تر می شود. به همین دلیل، پوست گوساله‌ها نازک‌تر و نرم‌تر از پوست حیوانات بزرگ‌تر است. بافت بیرونی پوشیده شده توسط مو می تواند نقطه چین و خراشیده شود مانند نیش حشرات، جای زخم یا علائم سوختگی.

گاهی اوقات باعث می شود که قسمت بالایی بافت خارجی پوست کنده شده و صاف تر شود تا چرم یکدست به نظر برسد.یکی دیگر از عوامل موثر بر کیفیت چرم، فیزیولوژی پوست حیوان (گاو) است که یکی از پیچیده ترین مسائل در زمینه چرم است.

عوامل متعددی در فیزیولوژی پوست و چرم تولید شده دخیل هستند. تغذیه، آب و هوا، زیستگاه و پوست قسمت های مختلف بدن حیوان بر کیفیت چرم تمام شده تأثیر می گذارد.

پوست صورت و پاهای حیوانات پایین‌ترین کیفیت و قسمت‌های مرکزی بدن حیوان (کمر و کمر) از بهترین کیفیت چرم برخوردار است.هنگامی که پوست به طور کامل با تمام بافت بالایی پوست گاو تراشیده شود، به آن چرم دانه ای می گویند.

حتی با وجود لکه های پوستی، چرم دانه ای به دلیل دوام بالا گرانتر و تقاضای بیشتری دارد. چرم گاو سه دسته کلی دارد: آنیلین (جوهر)، نیمه آنیلین و چرم محافظت شده.

چرم های آنیلین با استفاده از رنگ های محلول برای حفظ بافت طبیعی پوست پردازش می شوند و هیچ رنگدانه یا پوشش سطحی ندارند. این باعث می شود آنها شبیه چرم طبیعی به نظر برسند، اما در برابر خراش و لکه حساسیت بیشتری دارند.

چرم های آنیلین با رنگدانه ها پوشانده می شوند، بنابراین لکه های بیشتری را پنهان می کنند. بنابراین این نوع چرم ها ظاهر و پوشش یکنواخت تری دارند و در نتیجه محافظت بیشتری دارند.

چرم های محافظت شده دارای یک پوشش غیر چرمی هستند که به عنوان محافظ به چرم طبیعی گاو می چسبد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.