چرم مصنوعی جایگزینی ایده آل برای چرم طبیعی

چرم مصنوعی یک جایگزین چرم مستقیم است که در نتیجه از چرم طبیعی برای همان اهداف استفاده می کند. به عنوان مثال، مواد رنگ شده یکی از رایج ترین موارد استفاده از چرم تقلبی است.

مبل‌ها، صندلی‌های خودرو، صندلی‌ها و میزهای قهوه‌خوری عموماً با چرم مصنوعی مبلی پوشانده شده‌اند و به‌طور گسترده در برخی از اشکال دیوارکوب استفاده می‌شوند.

چرم کاذب اغلب در کیف، کفش، چکمه، دستکش، مبلمان چرم مصنوعی، ژاکت چرم مصنوعی و کلاه در زمینه پوشاک و لوازم جانبی استفاده می شود.

این ماده در میان محصولات لباس بیرونی مانند کت نیز محبوب است، اگرچه نه عناصر و نه چرم واقعی آن را تحمل نمی کنند. موارد استفاده از چرم مصنوعی لباس نیز شامل کیف، کیف، بند ساعت، دوربین و قاب گوشی هوشمند است.

چین بزرگترین تولید کننده چرم تقلبی است. این کشور همچنین دارای بزرگترین بازار برای اقلام چرم مصنوعی پلی اورتان است و آنها را به مصرف کنندگان آسیایی، اروپایی، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی در سراسر جهان صادر می کند.

پیش‌بینی می‌شود که نیاز جهان به کالاهای چرمی کاذب به طور متناسبی افزایش یابد، زیرا کشورهای بیشتری به سطوح جهانی صنعتی شدن دست می‌یابند. در مناطقی که فقر گسترده است، اما شرایط آب و هوایی نامناسب باعث می‌شود که تقاضا برای پارچه‌های مقاوم در برابر آب و هوا، قیمت نسبتاً ارزان چرم مصنوعی گاوی ۱۴۰۱ را نسبت به چرم اصلی افزایش دهد.

از آنجایی که چرم مصنوعی به شکل نساجی بدون بافت ساخته می شود، به جای قیمت هر پوند، قیمت هر یاردی است که هزینه این ماده را اندازه می گیرد. اگرچه قیمت چرم مصنوعی در هر یارد با توجه به چرم تقلبی متفاوت است، این نوع پارچه معمولاً حدود ۱۰ تا ۲۵ دلار در هر یارد افزایش می یابد.

در حالی که انواع موجود چرم مصنوعی طرح دار مانند چرم PU و PVC معمولاً هزینه کمتری دارند، استفاده از اشکال جدید مانند چرم مبتنی بر روغن گیاهی بسیار گران‌تر است. ممکن است تخفیف عمده برای مقادیر زیاد چرم کاذب در دسترس باشد.

 • منابع:
  1. Fake Leather – How to spot it and why you should avoid it
 • تبلیغات: 
  1. شرایط زندگی در کره مریخ قطعی شد!
  2. آیا استفاده از لیمو روی صورت به پوست شما کمک می کند؟
  3. ۴ نوشیدنی که کبد را سم زدایی می کند!
  4. کنجد باعث مرگ راننده تاکسی شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.