چرا سولفات Laureth یکی از رایج ترین مواد شوینده است

سولفات Laureth یکی از رایج ترین مواد شوینده اولیه در شامپو هتلی عمومی است که برای موهای معمولی تا خشک طراحی شده است. آنها پاکسازی عالی را ارائه می دهند، اما مو را در حالت خوبی قرار می دهند.

مصرف کنندگان این شوینده ها را دوست دارند، زیرا کف فراوان تولید می کنند. نمونه‌هایی از مواد شوینده که در این کلاس شیمیایی قرار می‌گیرند، همانطور که در برچسب شامپو هتلی صحت ذکر شده‌اند عبارتند از: سدیم لورت سولفات، تری اتانول آمین لورت سولفات و آمونیوم لورت سولفات.
سارکوزین ها سارکوزین ها معمولاً به عنوان شوینده اولیه استفاده نمی شوند، زیرا سبوم را به خوبی از روی مو پاک نمی کنند. با این حال، آنها نرم کننده های عالی هستند و معمولاً به عنوان دومین یا سومین شوینده فهرست شده در لیست مواد تشکیل دهنده شامپو استفاده می شوند.

سارکوزین ها در شامپوهای حالت دهنده و شامپوهای موی خشک استفاده می شوند. شوینده های این دسته ممکن است بر روی برچسب شامپو آلکان به صورت زیر درج شوند: لوریل سارکوزین و سدیم لوریل سارکوزینات.
سولفوسوکسینات ها سولفوسوکسینات ها دسته ای از شوینده های قوی هستند که برای از بین بردن سبوم موهای چرب مفید هستند. به همین دلیل، آنها یک سورفکتانت ثانویه رایج در شامپوهای موهای چرب هستند.

نمونه هایی از موادی که در این کلاس قرار می گیرند عبارتند از دی سدیم اولامین سولفوسوکسینات و سدیم دیوکتیل سولفوسوکسینات.
قابل اعتماد و متخصص:
شامپو بدون سولفات ضد ریزش در حالی که شوینده های آنیونی مورد بحث ما به خاطر گروه قطبی با بار منفی نامگذاری شده اند، شوینده های کاتیونی به دلیل گروه قطبی با بار مثبت نامگذاری شده اند.

شوینده های کاتیونی تقریباً در شامپو مو  فعلی به اندازه شوینده های آنیونی محبوب نیستند زیرا توانایی آنها در حذف سبوم محدود است و کف فراوان تولید نمی کنند.

 • منابع:
  1. Essentials of Hair Care often Neglected: Hair Cleansing
 • تبلیغات: 
  1. عاقبت داروی ضد یبوستی که از مایع ظرفشویی تولید شد
  2. فروش عمده دستگاه کلاغ پران صوتی
  3.  

    

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.