پسته خام مشهد در نیشابور دزدیده شد

مغز پسته خام مشهد دارای چندین کلاس مختلف آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان ها از طریق از بین بردن رادیکال های آزاد و تجزیه پراکسیدها از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند.

ندین ترکیب فعال زیستی در روغن پسته مانند توکوفرول ها، اسیدهای آناکاردیک، کاروتنوئیدها، آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها، ایزوفلاون ها، کلروفیل ها، کاردانول ها و پروآنتوسیانیدین ها و همچنین ویتامین C و resveratrol شناسایی شده است.

در مورد هشت روغن مختلف آجیل از جمله گردو، گردو، گردو، فندق، زردآلو، پسته، بادام زمینی، بادام هندی و بادام، ادبیات فعالیت های آنتی اکسیدانی مختلفی را نشان می دهد که به ترتیب از 11.4 درصد به 65.5 درصد در بادام زمینی و پسته تغییر کرده است.

پسته، انار و هلو منبع غنی فلاونوئیدها و پلی فنول ها هستند که در برابر بیماری های غیرواگیر محافظت می کنند. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده اند که همه آنها در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، دیابت شیرین و سایر بیماری های مزمن مفید هستند.

هر سه میوه اثرات مفیدی بر بیماری های عصبی و همچنین بر میکروبیوم دارند. شواهد اثرات محافظتی پسته بسیار قوی تر از شواهد مربوط به انار و هلو است.

نتایج اخیر نشان داده است که هم پسته و هم بادام دارای اثر بالقوه پری بیوتیک در جمعیت های سالم هستند و اثر اولی بیشتر است. در این مطالعه، تعدیل میکروبیوتای پسته تعداد باکتری‌های تولیدکننده بوتیرات را افزایش داد که به‌عنوان بالقوه مفید شناخته شدند، در حالی که بیفیدوباکتری‌ها تحت تأثیر قرار نگرفتند.

تنظیم ترکیب فیلا یا تولید مولکول های تنظیم کننده و محافظ بوتیرات توسط میکروبیوتای روده می تواند واسطه عملکرد حفاظتی پسته و سایر آجیل ها باشد.

آلفا توکوفرول، رسوراترول در پوست و سایر آنتی اکسیدان ها در انواع مختلف سرطان مفید هستند. پوست آجیل حاوی مقادیر قابل توجهی رسوراترول است که به دلیل نقش آن در سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است، اما تحقیقات جدید این تمرکز را به بیماری های دیگری مانند بیماری آلزایمر یا بیماری پارکینسون تغییر می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.