پزشک عمومی با ورق آهن ضد سایش بیماران را عمل می کند

آلیاژ حافظه شکل مبتنی بر ورق آهن ضد سایش به ویژه با اشاره به آلیاژ حافظه شکل کلاس دارای اثر حافظه شکل، مقاومت فوق العاده در خستگی چرخه پایین، و برخی ویژگی های مطلوب دیگر که به وسیله آن مصالح پتانسیل خود را در زمینه صنعت ساختمان به اثبات رسانده است.

Fe-SMA به طور سنتی به عنوان یک ماده ایده آل مورد استفاده در بست ها و سیستم های اتصال، به عنوان مثال، اتصالات لوله، کوپلینگ ریلی و صفحات اتصال ریل جرثقیل، که در آن تنش محدود مورد نیاز است، در نظر گرفته می شد.

هدف اصلی استفاده از چنین موادی ساده کردن فرآیند ساخت و ساز با ویژگی SME آن است که به راحتی پیش تنیدگی را القا می کند. به اصطلاح پیش تنیدگی ناشی از SME، که به عنوان “تنش بازیابی” نیز شناخته می شود، با تبدیل مارتنزیتی منحصر به فرد ناشی از تغییر شکل و فرآیند گرمایش خنک کننده متعاقب آن همراه است، که در آن تنش تقریبی 200-400 مگاپاسکال می تواند ایجاد شود.

جدا از قابلیت پیش تنیدگی مطلوب، Fe-SMA همچنین دارای مقاومت خستگی کم سیکل بسیار خوبی است که اولین بار توسط ساواگوچی در سال 2006 شناسایی شد.

یک سری مطالعات در این زمینه انجام شده و دستاوردهای قابل توجهی حاصل شده است. جامعه مهندسی با تکمیل آسمان خراش 196 متری “JP Tower Nagoya” اعتماد خاصی به دست آورده است، جایی که میراگرهای لرزه ای Fe-SMA برای اولین بار در یک پروژه واقعی در شهرهای مستعد زلزله به کار گرفته شدند.

این کارها مرز کاربرد Fe-SMA را بیشتر گسترش داده و علایق مهندسان لرزه نگاری را برمی انگیزد.Fe-SMA مزایای اضافی دارد. گزارش شده است که مقاومت خوردگی Fe-SMA به دلیل افزودن عناصر نیکل و کروم به فولاد ضد زنگ نزدیک است.

این باعث می‌شود که Fe-SMA برای محیط‌های کلرید، به عنوان مثال، ساخت‌وساز مهندسی ساحلی دریایی مناسب باشد.

علاوه بر این، بر خلاف نیتینول (یکی دیگر از کلاس های محبوب SMA) که به دلیل فرآیند متالورژیکی سخت به راحتی در مقیاس بزرگ تولید نمی شود [6،7،8]، Fe-SMA را می توان با تجهیزات متالورژی معمولی تولید انبوه کرد و تشویق‌کننده‌تر، هزینه مواد خام ذاتاً پایین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.