نبات شاخه ای طعم دار میتواند سرم غذایی تولید کند

نبات شاخه ای طعم دار بافت منحصر به فردی دارد. از تکه های بزرگ شکر طعم دار درست شده است که می توانید آن را در دهان خود خرد کنید. سایر آب نبات ها دارای بافت های مختلفی هستند: جویدنی، ریگ دار، یا سخت.

با توجه به اینکه آب نبات ها همه با شکر درست می شوند، چه چیزی باعث می شود که بافت آنها تا این حد متفاوت باشد؟

برای تهیه بیشتر انواع آب نبات، همیشه با حل کردن شکر در آب جوش شروع می کنید. با این کار یک شربت شکر تشکیل می شود که با برداشتن آن از روی شعله می توانید آن را خنک کنید. اما نحوه خنک کردن شربت می تواند تفاوت را ایجاد کند.

به عنوان مثال، اگر می خواهید آب نبات سنگی درست کنید، باید اجازه دهید شربت به آرامی در طی چند روز خنک شود تا کریستال های بزرگ شکر تشکیل شود.

اما اگر می خواهید فاج تولید کنید، باید شربت را بعد از یک دوره سرد شدن اولیه به طور مداوم هم بزنید تا وقتی کریستال های شکر تشکیل شد، کوچک بمانند و زیاد رشد نکنند. اگر می خواهید آب نبات پنبه ای و آب نبات شیشه ای درست کنید، باید شربت را سریع خنک کنید تا کریستال ها شکل نگیرند.

تفاوت اصلی بین این انواع مختلف آب نبات در این است که آیا کریستال های شکر تشکیل می شوند و اگر چنین است، اندازه آنها چقدر است.

بنابراین کریستال های شکر چگونه تشکیل می شوند و چه چیزی باعث می شود که وقتی شربت سرد می شود اندازه های متفاوتی داشته باشند؟بیایید فرض کنیم می توانیم قند را در سطح مولکولی ببینیم.

هر دانه قند از یک کریستال کوچک تشکیل شده است که از آرایش منظمی از مولکول ها به نام ساکارز تشکیل شده است. ساکارز نمونه ای از کربوهیدرات است. واحد اصلی یک کربوهیدرات یک مونوساکارید یا قند ساده است –

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.