نارنگی بازار تهران روده را پاکسازی می کند

نارنگی بازار تهران اکنون میوه های شیرین دوباره در فصل هستند. نکاتی در مورد نحوه تشخیص کیفیت خوب هنگام خرید و نحوه تمایز بین انواع مختلف.

ماندارین ها و خویشاوندان آنها، کلمانتین، ساتسوما و نارنگی، اکنون در نمایشگاه های میوه سوپرمارکت ها و بازارهای هفتگی به رنگ نارنجی روشن بازگشته اند.

میوه های کوچک بسیار محبوب هستند زیرا به راحتی بدون چاقو پوست کنده می شوند و طعم شیرینی دلپذیری دارند. در فصل زمستان آنها در فصل بالا هستند، زیرا پس از آن در کشورهای مدیترانه به ویژه در اسپانیا به مقدار زیادی برداشت می شوند.

در ماه های تابستان، میوه ها از مناطقی در نیمکره جنوبی می آیند.همه انواع در اصل از نارنگی است که هزاران سال در چین کشت می شود. این اصطلاح اغلب برای هر میوه ای در این گروه به کار می رود.

انواع مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. نارنگی واقعی به ندرت در بازار یافت می شود. آنها اغلب دانه های زیادی دارند و کمتر شیرین هستند، اما معطر تر از کلمانتین هستند.

پوست نازک نارنجی روشن است، گوشت به 9 بخش تقسیم می شود. از آنجایی که انواع نارنگی را می توان به راحتی با یکدیگر تلاقی کرد، انواع جدید به طور مداوم ایجاد می شود.

کلمانتین ها شایع ترین هستند. آنها کوچکتر از نارنگی هستند و به خصوص شیرین هستند. در زیر پوست ضخیم و رنگ روشن آنها گوشتی لطیف و آبدار در هشت تا دوازده قسمت دارند.

آنها اغلب بدون دانه هستند. تعداد دانه های میوه نیز بستگی به این دارد که کدام درختان به عنوان گرده افشان در طول دوره گلدهی در نزدیکی آن بوده اند.

در اصل، کلمانتین ها از تلاقی بین ماندارین و پرتقال تلخ ایجاد شده اند. آنها را می توان چند هفته در یخچال نگهداری کرد.اولین میوه های برداشت اروپایی در پاییز بیشتر ساتسوما است.

این هیبرید نارنگی و پرتقال اولین بار در ژاپن پرورش داده شد و نسبت به همنوعان خود به حرارت کمتری نیاز دارد. با این حال، ساتسوماها نیز طعم معطر کمتری دارند.

آنها را می توان با شکل صاف و رنگ نسبتاً زرد آنها تشخیص داد. پوست ضخیم را می توان به راحتی با هسته های کمی از گوشت جدا کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.