مردی با سس خرسی لاستیک ماشینش را تمیز می کند

مزیت تهیه غذا در خانه این است که می توانیم آن را سالم تر و با فواید بسیار بیشتر برای سلامتی خود درست کنیم.

در مورد سس خرسی نیز چنین است سس خرسی خانگی سالم است.خوب، یک سس خرسی می تواند به یک غذای کاملا سالم تبدیل شود و فواید زیر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگرچه برخی از پزشکان مردم را نسبت به مصرف بیش از حد سس مایونز هشدار می دهند، اما آمار خرده فروشی به طور مداوم در طول سال ها نشان می دهد که سس خرسی یکی از محبوب ترین و مورد علاقه ترین محصولات به خصوص در ایام تعطیلات است.

اگرچه یک غذای اصلی نیست، اما نقش مهمی در افزایش طعم بسیاری از غذاها دارد.

به همین دلیل، دستور پخت سالاد، پیش غذا، غذای اصلی و پیش غذا همیشه شامل سس مایونز است.زبان شناسان سعی کرده اند منشا کلمه را که نشان دهنده یک سس خوشمزه و پرطرفدار است، تعیین کنند.

اما در کمال تعجب متوجه شده اند که کلمه منشاء فرانسوی در این زبان وجود ندارد. یکی از بستگان نزدیک مایونز است که به معنای زرده است، بنابراین نام بر اساس این همخوانی است.

اما یک نسخه عاشقانه تر وجود دارد. شهر منورکا اسپانیا در جزایر بالئاریک واقع شده است و در پایتخت آن، مائونه، وقایع تاریخی که باعث شناخته شدن سس خرسی در جهان شد، اتفاق افتاد.

این شهر در اختیار دوک ریشلیو بود، اما فرانسوی‌ها، دشمنان همیشگی انگلیسی‌ها، نیز می‌خواستند این منطقه را کنترل کنند.

بنابراین در سال 1758 انگلیسی ها شهر را محاصره کردند. ساکنان تقریباً بدون غذا بودند که تخم مرغ و مقادیر فراوان روغن زیتون به آنها کمک کرد، اما رژیم غذایی مداوم از تخم مرغ و املت همگان، به ویژه افسران عالی رتبه را خسته می کرد.

اعتراض غذا در حال آماده شدن بود و آشپز باید با اوضاع رسیدگی می کرد، زیرا دوک ریشلیو سرسخت به او دستور داد تا یک غذای خوش طعم از دو ماده اصلی دردسرساز تهیه کند.

خوب، راه حل پیدا شد: روغن زیتون، ادویه، نمک و لیمو به تخم مرغ های خوب هم زده اضافه شد. طبق افسانه، این نمونه اولیه سالسا در حال حاضر محبوب بود. نام آن از محل ایجاد آن گرفته شده است و سس ماهون نامیده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.