رایزرهای فیکسچر اصلی زیرزمین شروع

رایزرهای فیکسچر از قسمت اصلی زیرزمین شروع می شوند و به صورت عمودی تا وسایل در طبقات بالا بالا می روند. در یک خانه تک‌خانواده، شاخه‌های رایزر معمولاً از رایزر اصلی به هر گروه ثابت می‌روند. در هر صورت، رایزرهای فیکسچر برای پشتیبانی نباید به رایزرهای انشعاب وابسته باشند، بلکه باید با یک براکت لوله پنج لایه بی تی اس حمایت شوند.

اندازه شبکه اصلی و رایزر زیرزمین به تعداد وسایل عرضه شده بستگی دارد. با این حال، یک لوله ‌و اتصالات پنج لایه ¾ اینچی معمولاً حداقل اندازه مورد استفاده است. این امر به دلیل سختی در آب باعث رسوب روی لوله می شود و معمولاً حجم و فشار رضایت بخشی را به همراه خواهد داشت.

در خانه های بدون زیرزمین، خطوط آب ترجیحاً در فضای خزنده یا زیر دال قرار می گیرند. خطوط آب گاهی اوقات در اتاق زیر شیروانی قرار می گیرند. با این حال، به دلیل یخ زدگی، تراکم، یا نشت، این قرار دادن می تواند منجر به آسیب بزرگ آب به خانه شود. در خانه های دو طبقه یا چند طبقه، محل قرارگیری خط آب برای طبقه دوم معمولاً بین گل میخ ها و سپس برای کوتاه ترین فاصله تا وسایل، بین تیرچه های طبقات بالا است.

مواد لوله کشی آب سرد و گرم
در انتخاب مواد لوله کشی باید دقت شود. برخی از قوانین لوله پنج لایه ایرانی کشی ایالتی و محلی استفاده از برخی از مواد ذکر شده در زیر را در سیستم های توزیع آب ممنوع می کند.

پلی وینیل کلراید (PVC). از پی وی سی برای ساخت لوله های پلاستیکی استفاده می شود. لوله‌کشی PVC در داخل و اطراف خانه‌ها کاربردهای متعددی دارد، مانند سیستم‌های آبپاش زیرزمینی، لوله‌کشی برای سیستم‌های پمپاژ استخر، و سیستم‌های تخلیه فشار پایین لوله پلی اتیلن فشار قوی نیز برای سرویس‌دهی آب بین کنتور و ساختمان استفاده می‌شوند.

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده در بازار است. این در بسته بندی، ساخت و ساز و مواد خودرو، اسباب بازی ها و تجهیزات پزشکی است.

 • منابع:
    1. Healthy Housing Reference Manual
 • تبلیغات: 
  1. بادبادکی که با نخ پنبه ساخته شده بود به ایستگاه فضایی رسید
  2. با بیمه عمر ۲۰۰ سال عمر کنید
  3. خوردن ارده کنجد لکنت زبان را از بین می برد
  4. گونه ای از روکش صندلی که به زین اسب تبدیل می شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.