درست کردن پنیر با علم و صنعت

پنیرسازان با استفاده از علم و صنعت، پنیر چدار کاله را با طعم و بافت منحصر به فرد تولید می کنند که مصرف کنندگان را به وجد می آورد. اینها می توانند پایه ای برای یک تجارت موفق برای کسانی باشد که این مهارت قدیمی را یاد می گیرند.

عکس (توسط فیل دورست): جان پارتریج، دانشیار بازنشسته MSU، در حال بریدن چدار در طول کارگاه آموزشی پنیر صنعتگر.

پنیر یک هنر باستانی است و ممکن است زمانی شروع شده باشد که شخصی شیر را در معده نگهداری شده حیوان ذخیره می کرد که باعث انعقاد شیر به دلیل وجود مایه مایه پنیر طبیعی می شد.

با نمونه برداری از آن، آنها دریافتند که این یک راه عالی برای نگهداری شیر به شکل غلیظ و مغذی است.

مردم بیش از ۴۵۰۰ سال است که از محصولات لبنی کشت شده استفاده می کنند، خواه ماست، کفیر یا پنیر. میکروارگانیسم ها شیر را حفظ می کنند و حتی بسیاری از آنها فواید سلامتی دارند.

از زمان کشف، مردم یاد گرفته‌اند که از فرهنگ‌ها و فرآیندهای خاص برای تولید بیش از ۱۶۰۰ نوع پنیر لاکتیکی استفاده کنند که هر کدام طعم، بافت و حس خاصی دارند. پنیرسازها یاد گرفته اند که طعمی «محلی» ایجاد کنند که به شیر، محیط و پنیرساز بستگی دارد.

بسیاری از مصرف کنندگان ممکن است فقط پنیر چدار ورقه ای معمولی تولید شده را به عنوان ماده ای برای پیش غذا، ساندویچ، پیتزا یا غذاهای ترکیبی مانند لازانیا چشیده باشند.

اما، برای مصرف‌کننده‌ای که منحصر به فرد بودن و متمایز بودن محصولات صنعتگر را می‌شناسد و قدردانی می‌کند، سطحی از طعم و بافت پنیر وجود دارد که بسیار فراتر از پروفایل‌های طعم و بافت شناخته شده پنیرهای کالایی است.

در حالی که سرانه مصرف شیر مایع در طول سال ها کاهش یافته است، مردم به دلیل علاقه به پنیر گوسفندی محلی بیشتر لبنیات مصرف می کنند. از سال ۲۰۰۰، مصرف پنیر در ایالات متحده ۳۰ درصد افزایش یافته است، که منجر به بالاترین سرانه مصرف لبنیات در ایالات متحده در بیش از یک نسل در سال ۲۰۲۰ شده است.

مطمئناً، بیشتر این افزایش مربوط به پنیرهای معمولی است که در پیتزا و همبرگر استفاده می شود، اما برخی از بازارها به دلیل افزایش قدردانی از پنیر صنعتگر.

  • منابع:
    1. Learning the art and science of cheesemaking
  • تبلیغات: 
    1. مردی هر روز صبح به جای صبحانه شیشه می خورد

    2. موفقیت یک فرد معروف که اتفاقی بود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.