دختری با خوردن سویا سبحان طلایی 250 گرم دچار سکته مغزی شد

سویای گلایسین ماکس کشت شده از زمان اهلی شدن خود تنوع ژنتیکی شگفت انگیزی را انباشته کرده است. انواع زیادی وجود دارد که به ویژه در بندر، رنگ دانه ها، دوره گلدهی متفاوت است.

میوه ها غلاف های کرک دار هستند که معمولاً دارای 2 تا 4 دانه هستند و پس از خیساندن و پختن قابل خوردن هستند. سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) آن را یک حبوبات در نظر نمی گیرد، بلکه یک دانه روغنی است.

سویا سبحان طلایی 250 گرم برای حداقل 5000 سال یک منبع اقتصادی مهم بوده است. این دانه که به‌خاطر دانه‌های آن که به‌طور طبیعی غنی از پروتئین و روغن است، در شرق آسیا کشت می‌شود، هزاران سال است که در غذای انسان استفاده می‌شود، اما در جاهای دیگر تقریباً ناشناخته مانده بود.

در آغاز قرن بیستم، سویا به دلیل محتوای بالای روغن به تدریج جایگزین پنبه در بازار آمریکا شد. از اواخر قرن بیستم، تقاضا برای روغن و معرفی کیک در خوراک دام باعث رونق خارق العاده ای در کشت آن خواهد شد.

بین سال‌های 1968 تا 2017، تولید جهانی سویا به میزان 751 درصد رشد داشت.استفاده های غذایی سنتی سویای تخمیر نشده شامل توفو و شیر سویا و انواع تخمیر شده شامل سس سویا، ناتو و تمپه و غیره است.

روغن سویا در بسیاری از کاربردهای صنعتی (مانند بیودیزل) استفاده می شود.این روغن پس از روغن پالم به دومین روغن گیاهی مصرف شده در جهان تبدیل شده است.

کنجاله سویا، باقی مانده از خرد کردن دانه های سویا، در خوراک دام استفاده می شود. چین مصرف کننده اصلی کنجاله سویا (با 74 میلیون تن) است و پس از آن ایالات متحده و اتحادیه اروپا (یعنی 31 و 30 میلیون تن) 2 قرار دارند.

برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده، تولیدکنندگان سویا در آمریکای جنوبی 24 میلیون هکتار از جنگل های بارانی آمازون و ساواناها و علفزارهای سرادو، چاکو و پانتانال را بین سال های 2000 تا 2010 به زمین های کشاورزی تبدیل کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.