از سس مهرام کوچک برای مومیایی کردن اجساد استفاده می شود

طرز تهیه کلاسیک سس مهرام کوچک  به این صورت است که با ترکیب کره ذوب شده و آرد در یک قابلمه رومیزی درست می‌کنیم و مخلوط می‌کنیم تا به یک قوام ماسه خیس برسید.

روکس فقط برای چند دقیقه پخته می شود، دقت کنید که رنگ مخلوط آرد و کره تغییر نکند. شیر را با همزن می زنند و مخلوط را دوباره به جوش می آورند. سس باید به اندازه ای غلیظ باشد که پشت قاشق را به طور مساوی بپوشاند.

سپس سس را با نمک، فلفل سفید و کمی جوز هندی مزه دار می کنند.سس بشامل به اندازه کافی لذت بخش است که می توان به تنهایی از آن برای تقویت ماهی، مرغ، تخم مرغ و سبزیجات استفاده کرد، اما سس های مشتق شده از سس بشامل است که واقعاً می تواند جوانه های چشایی را وسوسه کند و همچنین آب میوه های خلاقانه را جاری کند.

یکی از رایج ترین سس هایی که از بشامل به دست می آید، افزودن ساده خامه است. نام کلاسیک این سس کرم سس است. افزودن کرم، غنای و کرمی را به همراه دارد که برای بسیاری از کاربردها مناسب است.

سس کرم به خودی خود برای سس های ماکارونی غنی و همچنین روی سینه مرغ پخته شده در تابه یا باس دریایی ایده آل است. مقداری پنیر پارمزان رنده شده تازه به سس بشامل آماده شده اضافه کنید و یک نسخه سریع از سس آلفردو خواهید داشت.

یکی دیگر از رایج ترین، اگر نگوییم مشتقات بشامل، سس مورنی است. به طور معمول، گروی رنده شده و پارمزان به نسبت 50:50 مخلوط می شوند و به بشامل اضافه می شوند تا سس کلاسیک مورنی درست شود.

این سس معمولاً با غذاهای دریایی و سبزیجات سرو می شود، اما تقریباً در هر دسته بندی کاربرد دارد. یکی از غذاهای مورد علاقه من با سس مورنی شامل خرچنگ مورنی است که به عنوان پیش غذا استفاده می شود و مورنی خرچنگ بر روی ماکارونی که به عنوان پیش غذا سرو می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.