آبخوان دشت نهاوند موجب سرازیر شدت تراکتور هنگام کار شد

چکیده در عملیات روزانه مربوط به کشاورزی یا باغداری، آبیاری مهمترین عمل و پر زحمت ترین کار است. فرقی نمی‌کند هوا چه بسیار گرم و خشک یا خیلی ابری و مرطوب باشد، می‌خواهید میزان آبی که به گیاهانتان می‌رسد را کنترل کنید.

سیستم‌های آبخوان دشت نهاوند می‌توانند به طور مؤثری برای آبیاری گیاهان در مواقعی که به آن نیاز دارند استفاده شوند. اما این فرآیند دستی آبیاری مستلزم دو جنبه مهم است زمان و میزان آبیاری.

به منظور جایگزینی فعالیت های دستی و سهولت کار باغبان، سیستم آبیاری خودکار گیاه را ایجاد کرده ایم. با افزودن سیستم آبیاری خودکار گیاهان به باغ یا مزرعه کشاورزی، به تمام گیاهان کمک می‌کنید تا به حداکثر پتانسیل خود و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب کمک کنند.

با استفاده از قطره چکان های آبپاش یا ترکیبی از هر دو، سیستمی را طراحی کرده ایم که برای هر گیاهی در حیاط ایده آل است. برای اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک گیاه از ترکیب سیستم های آبپاش، لوله و نازل استفاده شده است.

در این مقاله از میکروکنترلر ATmega328 استفاده شده است. به گونه ای برنامه ریزی شده است که سطح رطوبت گیاهان را در یک زمان خاص حس کند، اگر میزان رطوبت کمتر از آستانه تعیین شده باشد که با توجه به نیاز آبی گیاه خاص از قبل تعریف شده است، مقدار آب مورد نظر تا رسیدن به آستانه تامین می شود.

به طور کلی گیاهان باید دو بار در روز، صبح و عصر آبیاری شوند. بنابراین، میکروکنترلر برای آبیاری گیاهان دو بار در روز برنامه ریزی شده است. سیستم به گونه ای طراحی شده است که وضعیت فعلی خود را گزارش می دهد و همچنین به کاربر یادآوری می کند که آب را به مخزن اضافه کند.

تمام این اعلان ها از طریق اپلیکیشن موبایل انجام می شود. ما امیدواریم که از طریق این نمونه اولیه همه ما بتوانیم از داشتن گیاهان لذت ببریم، بدون اینکه نگران غیبت یا فراموشی باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.